niedziela, 11 kwietnia 2010

Przeklęty kleszcz....

Babeszjoza, to słowo od czwartku obijało mi się o uszy...
Środa, wróciłam ze szkoły, Benek który zawsze tylko jak mnie zobaczyl biegal wkoło i machal ogonem, tylko bezsilnie spojrzał się w moją stronę, nawet nie machnął ogonem. Już wtedy wiedziałam, że coś jest nie tak. Przez cały wieczór nic nie jadł, był apatyczny, ciagle spal, głaszcząc, a dokładniej sprawdzając kolor jego oczu wyczułam pewną górkę, odchylam siersc - kleszcz. Wielka nażarta bomba, która niszczy mi psa od wewnątrz. Wtedy wszystko juz zaczęło układac mi się w całość, ale jak ja mogłam nie wyczuć tego kleszcza tego nie wiem do tej pory.
Wyjeżdżając do lekarza w przekonaniu tej choroby upewnił mnie jeszcze kolor jego moczu, brunatny ciemnobrązowy. Niby zdawałam sobie sprawę, że to prawdopodobnie babeszjoza, ale słowo wypowiedziane przez weterynarza sprawiło że moje serce na chwilę zamarło, a potem zaczęło obijać mi się o 'sciany'.
Dwa dni spędzone pod kroplówką, multum zastrzyków - przetrwaliśmy. Dzisiaj jest piąty dzien choroby, Benek powrócił chyba do sił, a przede wszystkim wrócił mu jego temperament, co prawda czeka go jeszcze wizyta jutrzejsza u weterynarza, ale obędzie się bez kroplówki i prawdopodobnie wyjmiemy juz welfron z zyły.
Emocje jakie mną szarpały były straszne, nie wiem czy zdjecie sobie sprawe jak to jest kiedy jestes w przeświadczeniu że ten pies, Twój pies moze umrzeć, ale na szczescie wszystko wraca do normy.
Benkowy jak to on musial coś odwalić, na przykład w salce operacyjnej gdzie byłam z nim przez dwa dni po 1,5h pod kroplówką, to drugiego dnia kiedy chciał sie przywitać z suczką leżącą obok wyrwal sobie welfron z zyły albo chcial zjeść królika w poczekalni... :)
Na razie tyle z nowych wiadomości, w związku z tym co się stało w Smoleńsku nie będę już pisac, bo w sumie nie mam nic do dodania, powinno to się przeżywać w sobie.

8 komentarzy:

 1. Ojej, wspóczuję. :*
  Wymiziaj Bena ode mnie. ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszymy się, że z Beniem już o wiele lepiej :)
  Pozdrawiamy wiosennie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodałam Cię do linek na domowej stronie Augie. Moge liczyć na to samo? :) Http://AUGIEE.webs.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiedziałam,że będzie dobrze! Wymiziaj Bena! ;*

  OdpowiedzUsuń
 5. Niech Benek wraca do zdrowia ;D Wymiziaj go odemnie^-^
  Dodajemy do linków;) Możemy liczyć na to samo?
  pozdrawiamy!

  www.sprytek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze ze juz lepiej!
  http://dirdib.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Niech Benuś wraca do zdrowia ;*
  Dodamy do linków ;)

  OdpowiedzUsuń